Na Lihtenberk, kjer so vidni ostanki nekdanjega gradu, zgrajenega v 12. stoletju. Okrog leta 1470 se je Veronika Lihtenberška poročila z Boltežarjem Wagnom, njuni potomci pa so čez nekaj desetletij zgradili Bogenšperk. V 17. stoletju je Lihtenberk podedoval Jurij Kheysell, ki ga je porušil in njegove razvaline uporabil za utrjevanje in popravilo Bogenšperka. Grad je leta 1672 skupaj z Bogenšperkom in Črnim potokom kupil Janez Vajkard Valvasor. Danes na Lihtenberku stoji kapela, ki jo je iz ostankov ruševin zgradila rodbina Windischgrätz leta 1866. Na tem območju naj bi bilo moč začutiti pozitivne energetske točke.
Na trim stezo v gozdu pod gradom, ki je dolga 2,3 kilometra. Na stezi je dvanajst postaj z devetnajstimi krepilnimi in razteznimi vajami. Vaje so prikazane na tablah, na njih je tudi opis njihovega pravilnega izvajanja in priporočeno število ponovitev.
V Šmartno, kjer lahko obiščete neogotsko cerkev sv. Martina in med sprehodom po kraju spoznate zanimivo dediščino, ki jo izpričujejo tradicionalne hiše (Kaplanija, Grilčkova hiša, rojstna hiša dr. Slavka Gruma). Lahko se ustavite na pokopališču, kjer stoji nagrobnik, za katerega je načrte narisal arhitekt Jože Plečnik.
Na Javorje, kjer so odkrili zanimivo arheološko najdišče (Pančičev vrh), na razgledno točko pri cerkvi sv. Roka (Felič vrh) in drugo zgodovinsko in naravno dediščino (t: 031 636 981).
Na Primskovo, kjer so vidni ostanki protiturškega tabora s tremi cerkvami, kjer je grob zdravilca Jurija Humarja. V Mišji Dol do baročne cerkve sv. Lucije in v Zagrič na Ekološko kmetijo Vodnjov (t: 01 897 51 59).
V Kostrevniško dolino z ohranjenim jezom pri Blaju, Dugorepčevim kozolcem, do Lupinice s staro Knezovo hišo, do Frškinovega mlina na sprehajalno pot in na Kajetov hrib z arheološkimi najdbami (t: 01 898 78 67).
Do Liberge k Medvedovi sušilnici sadja, po vinskih poteh vinogradov v Preski nad Kostrevnico, do spomenika NOB na Tisju (t: 01 898 78 67).
V Jablaniško dolino, v Zgornjo Jablanico z lepo ohranjenim vaškim jedrom, proti Cerovici, po gozdnih poteh mimo rudniških rovov. Na krožno pot po obronkih Jablaniške doline (t: 051 312 739).
V Gradišče pri Litiji k cerkvi sv. Marije Magdalene, v muzej Hiša spominov pri Samčevih in na arheološko najdišče Cvingar. Do Pustovega mlina na kosilo (t: 051 312 739).
Do Štangarskih gozdov, po čebelarski učni poti, do Velike Štange z romarsko cerkvijo sv. Antona Padovanskega, do Španovega studenca in Mahlinovega izvira, kjer je ohranjena stara kmečka hiša. Do Dremljevih, ki vam predstavijo vzrejo avtohtone pasme matic, in na kosilo v gostilno »Pri Janezu« (t: 01 898 78 67).
V Vintarjevško dolino na ogled graščine Črni potok, v Podroje na domačijo Hostnikovih, kamor je rad zahajal tudi arhitekt Plečnik, v Vintarjevec k cerkvi sv. Petra in na arheološko najdišče v Gradišču. Na pohod do vrha Svetega večera (t: 01 898 78 67).