Na Javorje, kjer so odkrili zanimivo arheološko najdišče (Pančičev vrh), k bunkerjem iz 2. svetovne vojne, na razgledno točko pri cerkvi sv. Roka (Felič vrh) po Javorski energijski poti, na zeliščarski vrt Pivčevih ali po panoramski krožni poti Javorje.
Na Primskovo, kjer so vidni ostanki protiturškega tabora s tremi cerkvami, kjer je grob zdravilca in čudodelnika Jurija Humarja. V Mišji Dol do baročne cerkve sv. Lucije z najstarejšimi prenosnimi orglami.
V Kostrevniško dolino z ohranjenim jezom pri Blaju, Dugorepčevim kozolcem, do Lupinice s staro Knezovo hišo, do Frškinovega mlina na sprehajalno pot in na Kajetov hrib z arheološkimi najdbami.
Do Liberge k Medvedovi sušilnici sadja, po vinskih poteh vinogradov v Preski nad Kostrevnico, do spomenika NOB na Tisju in do Lavdanovega hriba, kjer so bili postavljeni temelji za pristajalno ploščad v 2. svetovni vojni.
V Jablaniško dolino, v Zgornjo Jablanico z lepo ohranjenim vaškim jedrom, k cerkvi sv. Ane, Majčevi kašči in Benkotovi hiši, proti Cerovici, po gozdnih poteh mimo rudniških rovov. Na krožno pot po obronkih Jablaniške doline.
V Gradišče pri Litiji k cerkvi sv. Marije Magdalene, v muzej Hiša spominov pri Samčevih in na arheološko najdišče Cvingar.
Do Štangarskih gozdov, po čebelarski učni poti, do Velike Štange z romarsko cerkvijo sv. Antona Padovanskega, na Kamplov hrib, do Španovega studenca in Mahlinovega izvira, kjer je ohranjena stara kmečka hiša.
V Vintarjevško dolino na ogled graščine Črni potok, k cerkvi povišanja sv. Križa v Brezju in na arheološko najdišče v Gradišču. Na sprehod po Lušni poti na hrib Sveti večer ali pohod po vinogradniški poti skozi vinograde Jazbin, Svetega večera, Podroj–Kota in Riharjevca.